NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA?

JAK WYGLĄDA PIERWSZA KONSULTACJA?

Pierwsza konsultacja trwa ok. 60 – 90 minut w zależności od tego, która opcja zostanie zarezerwowana. Mamy do wyboru dwie opcje. Pierwszą z nich jest konsultacja w pakiecie, druga zaś obejmuje konsultację bez pakietu.

Pierwsza konsultacja w pakiecie trwa do 90 minut, pierwsza konsultacja bez pakietu trwa do 60 minut. Jest to niezbędny czas do zapoczątkowania owocnej współpracy, który następnie zobowiązuje mnie do przygotowania szczegółowych zaleceń oraz rozpisania indywidualnego planu żywieniowego pod konkretne potrzeby danego pacjenta. W tym czasie wykonuję również analizę składu ciała, która jest powtarzana na kolejnych wizytach po to by móc monitorować postępy i funkcjonowanie organizmu. Mierzę również aktualny wzrost pacjenta oraz wykonuję pomiary poszczególnych obwodów ciała.

Podczas pierwszej konsultacji przeprowadzam szczegółowy wywiad żywieniowo-kliniczny oraz wstępnie interpretuję wyniki dostarczonych badań laboratoryjnych. Wszystko po to, aby jak najlepiej poznać organizm pacjenta, stan jego zdrowia, wszelkie przyzwyczajenia oraz preferencje żywieniowe.

CZY KONSULTACJA MOŻE ODBYĆ SIĘ TELEFONICZNIE?

Tak. Można również umówić się ze mną na SKYPIE – wtedy mamy szansę się również zobaczyć.

CO OZNACZA "PAKIET" W OFERCIE PROPONOWANYCH KONSULTACJI?

Pakiet oznacza szerszą współpracę i został stworzony dla pacjentów, którzy rozważają dłuższą współpracę.

 

Pakiet to połączenie poniższych usług:

- PIERWSZA KONSULTACJA (60-90 minut)
- ANALIZA SKŁADU CIAŁA, WZROSTU I OBWODÓW CIAŁA
- ANALIZA DOSTARCZONYCH KWESTIONARIUSZY
- INTERPRETACJA WYNIKÓW BADAŃ LABORATORYJNYCH
- USTALENIE STRATEGII ŻYWIENIOWEJ, w tym wstępne ZALECENIA OGÓLNE i WSKAZÓWKI ŻYWIENIOWE (w przypadku występowania jednostek chorobowych możliwość otrzymania konkretnych informacji dotyczących m.in. możliwości terapeutycznych oraz informacji ukierunkowanych na występujące schorzenie)
- PODSUMOWANIE KONSULTACJI (w wiadomości mailowej)
- PLAN ŻYWIENIOWY NA 7 DNI (układany od podstaw pod indywidualne potrzeby danego pacjenta z pełną recepturą i gramaturą potraw - plan żywieniowy jest przesyłany drogą mailową w formacie PDF, czas oczekiwania na plan to min. 10 dni roboczych)
- LISTA ZAMIENNIKÓW do zaproponowanego planu żywieniowego
- PLAN SUPLEMENTACYJNY (wsparcie organizmu na podstawie dostarczonych wyników badań laboratoryjnych, uzupełnienie niedoborów żywieniowych) - dostęp do aplikacji KCALMAR na okres 4-8 tygodni (stały dostęp online do planu żywieniowego, poczynionych postępów - skład ciała oraz pomiary antropometryczne - za pośrednictwem komputera/smartfona)
- STAŁA OPIEKA MAILOWA (stały kontakt przez ok. 30 dni, możliwość wymiany 3-4 wiadomości mailowych do czasu kolejnej wizyty).

JAKA JEST RÓŻNICA POMIĘDZY PIERWSZĄ KONSULTACJĄ A KONSULTACJĄ KONTROLNĄ?

Czas trwania wizyty różni się od siebie. Podczas pierwszej konsultacji poświęcam pacjentowi od 60 do 90 minut. Na konsultacji kontrolnej mamy do wykorzystania 45 minut. Jeżeli na konsultacji kontrolnej jest dużo pytań to można również zarezerwować więcej czasu w ramach pierwszej konsultacji (60-90 minut).

JAK WYGLĄDA PLAN ŻYWIENIOWY?

Plan żywieniowy jest układany od podstaw, indywidualnie dla każdego pacjenta, na 7 dni. Jest przygotowywany w oparciu o zebrany wywiad żywieniowo-kliniczny, zawiera pełną recepturę i gramaturę potraw, sposób przygotowania, wskazówki dotyczące organizowania czasu w kuchni oraz optymalnego wykorzystania wszystkich zaproponowanych produktów. Plan żywieniowy przesyłam drogą mailową, po upływie 10-15 dni roboczych od momentu skonsultowania pacjenta. Czas poświęcany na opracowanie wszystkich wytycznych jest uzależniony od złożoności danego przypadku. Dodatkowo każdy pacjent otrzymuje dostęp do swojego planu żywieniowego w aplikacji KCALMAR.
 

KIEDY NALEŻY ZAPŁACIĆ ZA KONSULTACJĘ?

Przed konsultacją konieczna jest przedpłata. Jeżeli planujesz konsultację online to wymagam 100% przedpłaty, jeżeli zaś zobaczymy się w gabinecie to przygotuj się proszę na wydatek rzędu 50% ceny konsultacji. Wszystkie usługi są płatne z góry (za cały pakiet lub pojedyncze usługi). Potwierdzenie przelewu należy wysłać na adres mailowy: rejestracja@centrumvitalfit.com najpóźniej na 2 dni przed zaplanowaną konsultacją.

CZY KONSULTACJE ONLINE SĄ RÓWNIE SKUTECZNE CO KONSULTACJE STACJONARNE?

Oczywiście, do rozmowy przygotowuję się w ten sam sposób, zadaję te same pytania, wszystko notuję
i poświęcam tyle samo czasu na analizę zebranych danych co w przypadku konsultacji stacjonarnej.

CZY MOGĘ ODBYĆ PIERWSZĄ KONSULTACJĘ NAWET JEŻELI NIE MAM WSZYSTKICH WYMAGANYCH DOKUMENTÓW?

Tak, możemy odbyć konsultację. Podczas rozmowy przeprowadzę wywiad żywieniowo-kliniczny i przekażę dalsze wskazówki dotyczące przyszłej współpracy.

CZY BEZ BADAŃ MOGĘ OTRZYMAĆ PLAN ŻYWIENIOWY?

To zależy od złożoności przypadku. Nie podejmuję się rozpisywania planu żywieniowego, jeżeli przypadek pacjenta jest złożony i wymaga przeprowadzenia dalszej diagnostyki. Za każdego pacjenta biorę pełną odpowiedzialność i muszę być pewna podejmowanych działań. W przypadku osób nie zgłaszających szeroko zakrojonych problemów w obrębie przewodu pokarmowego istnieje możliwość rozpisania planu, a wykonanie badań które mogą determinować kolejne etapy terapii żywieniowej zalecam wówczas w trakcie trwania współpracy.

CO OZNACZA OPIEKA MAILOWA MIĘDZY KONSULTACJAMI?

Opieka mailowa oznacza wymianę 3-4 wiadomości do czasu wizyty kontrolnej w ramach wykupionego pakietu. Chcę być w stałym kontakcie z pacjentem. Jeżeli jest potrzeba rozszerzenia opieki mailowej wówczas wymaga to indywidualnej wyceny.

PO JAKIM CZASIE MOŻNA SPODZIEWAĆ SIĘ ODPOWIEDZI NA MAILA?

Na wiadomości mailowe odpowiadam zbiorczo do 2-3x w tygodniu z wyłączeniem dni, w których pracuję w gabinecie (wtorki i środy). W te dni chcę skupiać swoją uwagę wyłącznie na pacjentach z którymi mam zaplanowaną konsultację dietetyczną. Nie chcę się rozpraszać, a taka praktyka jest podyktowana troską o dobro i zdrowie wszystkich moich pacjentów.

CZY MOŻNA DZWONIĆ Z PYTANIAMI POMIĘDZY KONSULTACJAMI?

Niestety nie, preferuję wyłącznie kontakt mailowy. Dopuszczam wyjątki od reguły, ale takie sytuacje to rzadkość i wymagają mojej wcześniejszej zgody.

JEŻELI NIE CHCĘ DIETY, ALE MAM MNÓSTWO PYTAŃ TO CZY MOGĘ ODBYĆ TYLKO KONSULTACJĘ?

Oczywiście. W ofercie znajdują się konsultacje bez pakietu, można w tym czasie zadawać pytania na dowolnie wybrany temat.

JAKIMI PACJENTAMI SIĘ OPIEKUJĘ?

Przyjmuję pacjentów każdym wieku i stanie zdrowia. Jeżeli dany przypadek przekracza moje kompetencje to odsyłam dalej ze wskazaniem na konkretnych specjalistów. Nikogo nie pozostawiam bez opieki.

CO NALEŻY ZABRAĆ NA PIERWSZĄ KONSULTACJĘ?

- aktualne wyniki badań laboratoryjnych
- wypełniony kwestionariusz żywieniowo-kliniczny
- wypełniony kwestionariusz dotyczący kondycji przewodu pokarmowego
- przynajmniej 3 dni dziennika żywieniowego (2 dni robocze, 1 dzień wolny od pracy)
- stara dokumentacja medyczna oraz lista aktualnie przyjmowanych leków i suplementów (nazwy konkretnych preparatów oraz dawki).

CZY DIETA MOŻE ZOSTAĆ OPRACOWANA Z UWZGLĘDNIENIEM URZĄDZENIA THERMOMIX?

Tak.  W cenie pakietu istnieje również możliwość skonstruowania planu żywieniowego pod popularne urządzenie jakim jest THERMOMIX.

W JAKIM CZASIE OSIĄGNĘ UPRAGNIONE EFEKTY?

Czas trwania całego procesu jest uzależniony od indywidualnych potrzeb i możliwości konkretnego pacjenta.