top of page

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA?

JAK WYGLĄDA PIERWSZA KONSULTACJA?

Pierwsza konsultacja trwa ok. 60 minut. Jest to niezbędny czas do zapoczątkowania owocnej współpracy, który następnie zobowiązuje mnie do przygotowania szczegółowych zaleceń oraz rozpisania indywidualnego planu żywieniowego pod konkretne potrzeby danego pacjenta. W tym czasie wykonuję również analizę składu ciała, która jest powtarzana na kolejnych wizytach po to by móc monitorować postępy i funkcjonowanie organizmu. Mierzę również aktualny wzrost pacjenta oraz wykonuję pomiary poszczególnych obwodów ciała.

Masz do wyboru 3 opcje współpracy dietetycznej. Pierwszą z nich jest konsultacja bez pakietu, pozostałe
2 opcje obejmują konsultacje w pakiecie podstawowym lub rozszerzonym.

Podczas pierwszej konsultacji przeprowadzam szczegółowy wywiad żywieniowo-kliniczny oraz wstępnie interpretuję wyniki dostarczonych badań laboratoryjnych. Wszystko po to, aby jak najlepiej poznać organizm pacjenta, stan jego zdrowia, wszelkie przyzwyczajenia oraz preferencje.

CZY KONSULTACJA MOŻE ODBYĆ SIĘ TELEFONICZNIE?

Tak. Można również umówić się ze mną na SKYPIE – wtedy mamy szansę się również zobaczyć.

CO OZNACZA "PAKIET" W OFERCIE PROPONOWANYCH KONSULTACJI?

Pakiet oznacza szerszą współpracę i został stworzony dla pacjentów, którzy rozważają dłuższą współpracę. Do wyboru masz wersję podstawową oraz rozszerzoną.

JAKA JEST RÓŻNICA POMIĘDZY PIERWSZĄ KONSULTACJĄ A KONSULTACJĄ KONTROLNĄ?

Czas trwania wizyty różni się od siebie. Podczas pierwszej konsultacji poświęcam pacjentowi od 60 do 90 minut. Na konsultacji kontrolnej mamy do wykorzystania 45 minut. Jeżeli na konsultacji kontrolnej jest dużo pytań to można również zarezerwować więcej czasu w ramach pierwszej konsultacji (60 minut).

JAK WYGLĄDA PLAN ŻYWIENIOWY?

Plan żywieniowy jest układany od podstaw, indywidualnie dla każdego pacjenta, na 7 dni. Jest przygotowywany w oparciu o zebrany wywiad żywieniowo-kliniczny, zawiera pełną recepturę i gramaturę potraw, sposób przygotowania, wskazówki dotyczące organizowania czasu w kuchni oraz optymalnego wykorzystania wszystkich zaproponowanych produktów. Plan żywieniowy przesyłam drogą mailową, po upływie 7-10-15 dni roboczych od momentu skonsultowania pacjenta. Czas poświęcany na opracowanie wszystkich wytycznych jest uzależniony od złożoności danego przypadku. 
 

KIEDY NALEŻY ZAPŁACIĆ ZA KONSULTACJĘ?

Jeżeli planujesz konsultację online to wymagam 100% przedpłaty. Potwierdzenie przelewu należy wysłać na adres mailowy: rejestracja@centrumvitalfit.com najpóźniej na 2 dni przed zaplanowaną konsultacją.

Konsultacje stacjonarne opłacamy na miejscu, pod koniec wizyty w gabinecie.

CZY KONSULTACJE ONLINE SĄ RÓWNIE SKUTECZNE CO KONSULTACJE STACJONARNE?

Oczywiście, do rozmowy przygotowuję się w ten sam sposób, zadaję te same pytania, wszystko notuję
i poświęcam tyle samo czasu na analizę zebranych danych co w przypadku konsultacji stacjonarnej.

CZY MOGĘ ODBYĆ PIERWSZĄ KONSULTACJĘ NAWET JEŻELI NIE MAM WSZYSTKICH WYMAGANYCH DOKUMENTÓW?

Tak, możemy odbyć konsultację. Podczas rozmowy przeprowadzę wywiad żywieniowo-kliniczny i przekażę dalsze wskazówki dotyczące przyszłej współpracy.

CZY BEZ BADAŃ MOGĘ OTRZYMAĆ PLAN ŻYWIENIOWY?

To zależy od złożoności przypadku. Nie podejmuję się rozpisywania planu żywieniowego, jeżeli przypadek pacjenta jest złożony i wymaga przeprowadzenia dalszej diagnostyki. Za każdego pacjenta biorę pełną odpowiedzialność i muszę być pewna podejmowanych działań. 

CO OZNACZA OPIEKA MAILOWA MIĘDZY KONSULTACJAMI?

Opieka mailowa oznacza wymianę wiadomości do czasu wizyty kontrolnej w ramach wykupionego pakietu. Chcę być w stałym kontakcie z pacjentem. Jeżeli jest potrzeba rozszerzenia opieki mailowej wówczas wymaga to indywidualnej wyceny.

PO JAKIM CZASIE MOŻNA SPODZIEWAĆ SIĘ ODPOWIEDZI NA MAILA?

Na wiadomości staram się odpowiadać sukcesywnie.

CZY MOŻNA DZWONIĆ Z PYTANIAMI POMIĘDZY KONSULTACJAMI?

Preferuję kontakt mailowy. 

JEŻELI NIE CHCĘ DIETY, ALE MAM MNÓSTWO PYTAŃ TO CZY MOGĘ ODBYĆ TYLKO KONSULTACJĘ?

Oczywiście. W ofercie znajdują się konsultacje bez pakietu, można w tym czasie zadawać pytania na dowolnie wybrany temat.

JAKIMI PACJENTAMI SIĘ OPIEKUJĘ?

Przyjmuję pacjentów w każdym wieku i stanie zdrowia. Jeżeli dany przypadek przekracza moje kompetencje to odsyłam dalej ze wskazaniem na konkretnych specjalistów. Nikogo nie pozostawiam bez opieki.

CO NALEŻY ZABRAĆ NA PIERWSZĄ KONSULTACJĘ?

- wypełniony kwestionariusz żywieniowo-kliniczny
- wypełniony kwestionariusz dotyczący kondycji przewodu pokarmowego
- przynajmniej 3 dni dziennika żywieniowego (2 dni robocze, 1 dzień wolny od pracy)

Jeżeli Twój przypadek jest złożony to przyda się również stara dokumentacja medyczna, bieżące wyniki badań laboratoryjnych (nie starsze niż sprzed 3 miesięcy), lista aktualnie przyjmowanych leków i suplementów (nazwy konkretnych preparatów oraz dawki).

CZY DIETA MOŻE ZOSTAĆ OPRACOWANA Z UWZGLĘDNIENIEM URZĄDZENIA THERMOMIX?

Tak.  W cenie pakietu rozszerzonego jest możliwość skonstruowania planu żywieniowego pod THERMOMIX.

W JAKIM CZASIE OSIĄGNĘ UPRAGNIONE EFEKTY?

Czas trwania całego procesu jest uzależniony od indywidualnych potrzeb i możliwości konkretnego pacjenta.

bottom of page